Matomi ar nesimatantys sraigtai terasai?

Prieš pradedant montuoti terasos lentas, reikia nuspręsti, kaip tai darysite. Dažniausiai naudojamas tradicinis montavimas sukant sraigtus į lentos viršų, bet pastaraisiais metais išpopuliarėjo nesimatantis montavimas, kai baigtoje terasoje sraigtų beveik visai nesimato.

<< Praleidote žingsnį apie tašus?

Jei jau pasirinkote terasos montavimo būdą, eikite į: Tinkamos kokybės sraigtų pasirinkimas >>

Terasos statyba nesimatančiais sraigtais

Pastaraisiais metais išpopuliarėjo terasos lentų montavimas nesimatančiais tvirtikliais. Paviršius, kuriame nesimato jokių sraigtų galvučių atrodo išties dailiai. Be to, tokioje terasoje nebus atplaišų, su kuriomis paprastai susiduriama ties tradiciniu būdu įsuktais sraigtais. Puikus pasirinkimas mėgstantiems vaikščioti basiems.

Kas yra nesimatantis montavimas?

  • Taip vadinamas terasos montavimas sukant sraigtus arba kalant tvirtiklius("vinis") įstrižai į lentos šoną.
  • Rezultatas – išties daili terasa be matomų sraigtų!
  • Nesimatantis montavimas būna dviejų tipų: sraigtų sistema Hidden Decking ir profesionalams skirta sistema EDGEFAST.

Nesimatantis montavimas Hidden Decking sistema (HDS)

HDS yra kompleksinė nesimatančio terasų montavimo sistema, kurią sudaro montavimo įrankis, sraigtai ir specialūs antgaliai. HDS sraigtai būna nerūdijančio plieno A2 ir A4, todėl terasas galima montuoti ir agresyvioje aplinkoje.

Montavimas yra paprastas, įsivažiuojama vos per kelias minutes. Toliau pateiktame filmuke rasite trumpą naudojimo instrukciją. 


Nesimatantis montavimas EDGEFAST sistema

Medinių terasų montavimo nesimatančiais tvirtikliais sistema EDGEFAST pasižymi rekordiniu greičiu. Sistemą sudaro unikali viniakalė su vinis primenančiais tvirtikliais. Tvirtikliai būna nerūdijančio plieno A2 ir CorrSeal paviršiaus apdorojimo (korozijos klasė C4).

EDGEFAST yra profesionalams skirta sistema ir puiki investicija tiems, kas per sezoną sumontuoja daug medinių terasų bei kelia aukštus reikalavimus galutiniam rezultatui ir laiko sąnaudoms. Greitą montavimą lemia galimybė vienu judesiu įkalti du tvirtiklius. 

Svarbu žinoti!
ESSVE EDGEFAST geriau tinka minkštesnei medienai ir negali būti naudojama storesnėms nei 28 mm lentoms. Jei norite, kad nesimatytų storesnių nei 28 mm lentų montavimo vietų, naudokite Hidden Decking sistemą.

Nesimatantys sraigtai terasoms

Jei norite montuoti nesimatančiais tvirtikliais, rinkitės sraigtų sistemą Hidden Decking (HDS) arba profesionalams skirtą sistemą EDGEFAST.

Terasos montavimas tradiciniu matomu būdu

Labiausiai paplitęs terasos montavimo būdas toliau lieka sraigtų sukimas į lentą iš viršaus. Tai paprastas montavimas, kuriam užtenka sraigtų ir suktuvo. Tradiciniai sraigtai terasoms yra pigesni nei naudojami nesimatančiam montavimui. 

Egzistuoja daug įvairių tradicinių sraigtų terasoms. ESSVE Classic yra populiarūs ir gerais rezultatais pasižymintys standartiniai sraigtai terasoms. Šie sraigtai parduodami juostomis arba atskirai.

SE_bygga altan_trallskruv_1900x400px.jpg

Terasos statyba meistrų itin vertinamais sraigtais

Sraigtai terasoms ESSDECK Max yra itin vertinami ir tapo mėgstamu meistrų pasirinkimu. Terasų lentos dažnai būna išlinkusios arba išsirietusios, todėl sunkiai prisispaudžia prie konstrukcijos. Su ESSDECK Max tokias lentas prisuksite be jokių pastangų. Šie sraigtai traukia lentą su savimi prie konstrukcijos, užuot tik patys smigę į medieną, kaip dažnai nutinka bandant montuoti išlinkusias lentas tradiciniais sraigtais terasoms.

Šie sraigtai palieka dailų paviršių, nes turi galvutę, kuri yra 25% mažesnė už standartinių sraigtų. Cilindrinė galvutė pjauna medienos plaušą, todėl jis nespaudžiamas aukštyn ir neformuoja atplaišų.

SE_bygga altan_trallskruv_essdeck max_essve_1000x500px.jpg

Sraigtai terasoms

Jei norite montuoti terasos lentas tradiciniais sraigtais, rinkitės premium sraigtus ESSDECK Max arba standartinius sraigtus Classic.