Tašai

Paruošus pagrindą ir pritvirtinus prie namo nešančią siją, metas imtis sijų, kurios sudarys karkaso pagrindą ir tašų, prie kurių bus tvirtinamos terasos lentos.

<< Praleidote tvirtinimo prie fasado žingsnį?

Jei apie profilius viską žinote, eikite į: Nesimatantys ar matomi sraigtai terasai >>

Kryžminis ar pažemintas karkasas?

Paprastai pasirinkimą lemia terasos aukštis. Kryžminis karkasas (žemiau kairėje) dažniausiai yra greičiau sumontuojamas bet jam reikia šiek tiek erdvės po terasa. Norint žemesnės terasos, dažniausiai pasirenkamas pažemintas karkasas (žemiau dešinėje), kur tašai ir nešančios sijos kryžiuojasi tame pačiame aukštyje.

SE_bygga altan_kryssbjälklag_nedsankt bjälklag_900x300 px.png

Pažeminto karkaso tašų montavimas

Montuojant tašus pažemintame karkase rekomenduojame rinktis konstrukcinius sraigtus W (WAF) arba ET-T. Šiems sraigtams nereikia parengiamojo gręžimo ir jie atlieka tą pačią funkciją, bet šiek tiek skiriasi montavimas ir išvaizda. 

  • ET-T sraigtai pasižymi montavimu be matomų sraigtų galvučių. Maža sraigto galvutė šiek tiek įleidžiama į medieną ir tampa visai nepastebima. 
  • Konstrukciniai sraigtai W (WAF) turi plokščią, apvalią galvutę ir taip pat palieka dailų paviršių. 

Jei nenorite naudoti konstrukcinių sraigtų, rinkitės inkariniais sraigtais tvirtinamas sijų tvirtinimo atramas. Kairėje parodytas montavimas sijų tvirtinimo atramomis ir inkariniais sraigtais, o dešinėje montavimas konstrukciniais sraigtais W (WAF).

SE_regelverk_trall_balksko_beslagsskruv_900x400px.jpg

Žemiau esančiame filmuke pateiktos išsamios instrukcijos, kaip montuojamas pažemintas karkasas konstrukciniais sraigtais ET-T, W (WAF) ir inkariniais sraigtais su jungimo detalėmis.

Kryžminio karkaso tašų montavimas

Pasirinkus kryžminį karkasą, tašai yra ant nešančios sijos. Juos reikia tvirtinti konstrukciniais sraigtais ET-T arba tvirtinimo kampais. Žemyn nukreiptos apkrovos tenka nešančiai sijai, todėl šiuo atveju reikia spręsti tik šoninių jėgų klausimą.

Tašų ir nešančios sijos sudūrimas

Jei reikia ilgesnės nešančios sijos ar tašo, galima sudurti. Nešančią siją geriausia sudurti virš stulpelio, o tašus virš nešančios sijos, kad abi dalys turėtų atramą.

Svarbu! Tašą/nešančią siją irgi reikia tvirtinti prie tęsinio. Tai daroma dubliavimu arba kalimo plokštelėmis.

Tašų dubliavimas arba intarpai

Tašų dubliavimui arba intarpams rekomenduojame WAF. Gražiam konstrukcinės medienos sujungimui rekomenduojame ET-T. Tvirtinimo kampams ir sijų atramoms rekomenduojame inkarinius sraigtus.

Produktai karkaso statybai