Teisingas terasos lentų montavimas

Kad terasa būtų patvari, svarbu tinkamai sumontuoti lentas. Reikia išlaikyti reikalingą atstumą tarp lentų, sukti sraigtus tinkamose vietose ir guldyti lentas tinkama puse į viršų.

<< Praleidote žingsnį, kokios kokybės sraigtus pasirinkti?

Terasai naudojama mediena yra gyva medžiaga, kuri visą savo tarnavimo laiką plėsis ir trauksis keičiantis drėgmei ir temperatūrai. Kad terasa būtų patvari, reikia atsižvelgti į medienos savybes ir montuoti lentas paliekant tinkamus tarpus.

Sudėjus lentas per tankiai, kyla pavojus, kad bėgant laikui jos ims linkti tolyn nuo konstrukcijos arba susispaus ir pakilusios ištrauks sraigtus. Sumontavus per toli vieną nuo kitos, sausuoju metų laiku tarpai bus be reikalo dideli.

Šių bėdų paprasta išvengti teisingai sumontavus terasos lentas. Toliau pateikiame svarbias organizacijos Svenskt Trä rekomendacijas. 


1. Apsaugokite nuo drėgmės pagrindo konstrukciją

Išilgai klojama pagrindo izoliacijos juosta apsaugokite nuo drėgmės sijas ir tašus. Taip pat reikėtų apsaugoti ir nešančią siją ties namo korpusu ar siena. Ties kraštais pagrindo izoliaciją reikia užlenkti žemyn, kad geriau nutekėtų vanduo. 

2. Padailinkite lentų galus

Tai užima šiek tiek laiko, bet galutinis rezultatas bus daug geresnis, jei gražiai nupjausite kiekvieną lentos galą. Galams apsaugoti naudokite įsiskverbiančią gruntavimo alyvą.

3. Dėkite lentas tinkama puse į viršų

Visų pirma terasos lentas reikia montuoti gražiąja puse į viršų. Jei įmanoma, dėkite į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Tada viršutinė lentos pusė bėgant laikui įgaus šiek tiek išgaubtą formą ir pagerins vandens nutekėjimą.

image0gorm.png

4. Montuokite lentas palikdami tarpus tarp kraštų

Sunku įvertinti pristatytų lentų drėgmę, todėl jos turi būti montuojamos laikantis ne iš anksto nustatytų atstumų, o fiksuotų tarpų tarp kraštų. Taip atstumas tarp lentų bus tinkamas naudojant tiek sausą, tiek drėgną medieną. Atstumą tarp kraštų lemia lentos dydis ir medienos tipas. Svenskt trä tinklalapyje visus dydžius rasite 3 lentelėje. 

Į Svenskt trä lentelę

image6vzfp.png

5. Lentas dėkite tiesiai ir gražiai

Visada išmatuokite kiekvieną lentą, nes dėl drėgmės plotis gali būti nevienodas. Siekiant gražaus galutinio vaizdo, visos eilės pratęsimas turi būti iš vienodo pločio lentų. Plotis gali skirtis, todėl geriausia žymėtis kas metrą. Naudokite pieštuką arba žymėjimo virvelę. Jei lentos ne visai vienoje linijoje pagal jūsų žymėjimą, pareguliuokite tarp jų esančius tarpus. Taip tikrai sumontuosite tiesią, vienodų šonų terasą ir išvengsite negražių pataisymų pabaigoje.

6. Sraigto vieta

Siekiant sumažinti lentos įtrūkimo pavojų, sraigtus reikia sukti 30 mm atstumu nuo šono ir 45 mm atstumu nuo galo.

SE_trallskruv_svenskt trä_bygga altan_900x300px.png

Kiek įmanoma venkite terasos lentų sudūrimų. Jei to išvengti neįmanoma, sudūrimo vietoje sumontuokite papildomus tašus ir sukite sraigtus 45 mm atstumu nuo galo. 

blobid0.jpg

7. Montuokite sraigtus lentos paviršiaus lygyje

Sraigtus terasoms sukite stačiu kampu į lentą. Sraigtų galvutės turi būti lentos paviršiaus lygyje, o ne giliau. Įleidus sraigtą giliau, įdubime ties galvute gali rinktis vanduo, o lentą pažeisti drėgmė.

Daugiau patarimų

Jei norite daugiau patarimų apie terasos statybą, siūlome apsilankyti toliau nurodytuose puslapiuose.