Pagrindo klojimas

Kaip klojamas pagrindas medinei terasai? Tai lemia sklypo ypatumai ir nešančios konstrukcijos inkaravimas. Būna trys pagrindiniai montavimo tipai: uoloje arba betone, ant stulpelių ir lygioje vietoje arba ant šlaito.

Praleisti pagrindą? Skaityti kitą žingsnį gide: Nešančios sijos tvirtinimas prie fasado >>

Terasos statyba ant betoninio arba uolos pagrindo

Jei statysite terasą ant betoninio arba uolos pagrindo, rekomenduojame inkarine mase prie pagrindo fiksuojamas kolonų tvirtinimo atramas. Toks atramų ir masės derinys užtikrina ilgalaikę ir itin tvirtą konstrukciją. Baigę pagrindą po valandos ar dviejų galite pradėti sijų montavimą.

SE_bygga altan betonggrund_ankarmassa_stolpsko_900x300 px.png
Darykite taip (toliau esančiame filmuke parodyta, kaip montuojama inkarine mase):
pirmiausia išgręžkite uoloje skylę. Skylė turi būti 2 mm platesnė už kolonų tvirtinimo atramos armavimo geležtę. Jei geležtė 14 mm, gręžkite 16 mm skylę. Inkarinės masės funkcija yra paremta kibimu prie aplinkinių medžiagų, todėl visada svarbu pirma išvalyti ir prapūsti skylę. Pirmą kartą naudodami tūbelę, kad masė gerai susimaišytų, išspauskite ant popieriaus maždaug 15 cm ilgio masės juostelę ir tik tada purkškite į skylę. Inkarinė masė purškiama į skylę tūtelių švirkštu nuo dugno aukštyn. Supurškę sukdami įstatykite kolonų tvirtinimo atramą į masę. Taip visa geležtė bus padengta inkarine mase. Kolonų tvirtinimo atrama išstums perteklinę masę. 

Prisiminkite!
Kad montavimas būtų tinkamas, visada laikykitės nuorodų ant inkarinės masės pakuotės ir visada naudokite kartu tiekiamą maišymo antgalį. 

Produktai betoniniam arba uoliniam pagrindui

Terasos statyba ant stulpelių

Jei po planuojama terasa yra žemė, molis, smėlis arba nelygi vieta, rekomenduojame pagrindo konstrukciją ant stulpelių. Skirtingai nuo montavimo inkarine mase betone, kai sijas galima statyti jau už poros valandų, naudojant stulpelius reikės truputį daugiau kantrybės.

SE_plintgrund_bygga altan_stolpsko_900x300px_ny.png
Darykite taip:
kolonų tvirtinimo atramos arba kolonų apkaustai įliejami į stulpelį. Leiskite betonui sukietėti pagal gamintojo nuorodas. Betonui sukietėjus inkariniais ir/arba konstrukciniais sraigtais prisukite sijas prie kolonų tvirtinimo atramų/apkaustų.

Patarimas! Kad būtų nesudėtinga pareguliuoti aukštį, pirkite reguliuojamas kolonų tvirtinimo atramas.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_bygga altan på plint_1000x400px.jpg

Produktai stulpeliams

Terasos statyba ant žemės arba šlaito

Jei terasos statybos vietoje žemė yra kieta ir lygi, o terasa bus netoli nuo jos, pagrindas gali būti ant betoninių plokščių. Svarbu pasirūpinti pagrindo izoliacija tarp atraminės medienos ir betoninės plokštės (žr. nuotrauką žemiau). Pagrindo izoliacija nepraleidžia drėgmės ir neleidžia jai skverbtis į medieną nuo betono.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_grundisoleringspapp_essve_1900x400 px.jpg

Darykite taip (taip pat žr. filmuką): gerai pareguliuokite tašus, kad gautumėte nuolydį pageidaujama kryptimi. Nustatę padėtį pirmiausia padėkite ant žemės betoninę plokštę, tada pagrindo izoliacijos lakštą ir galiausiai atraminę kojelę. Paskui prisukite atraminę kojelę prie tašo keliais konstrukciniais sraigtais W (WAF).

Toliau esančiame filmuke pateiktos aiškios instrukcijos, kaip statyti ant žemės nedidelio aukščio terasą. 

Turėkite omenyje! Tokio tipo pagrindas yra jautresnis judesiams nei anksčiau aptarta alternatyva, todėl reikėtų naudoti geriau judesius atlaikančius nerūdijančio plieno sraigtus A4. Tiesiai ant žemės gulinčioms konstrukcijoms visada rekomenduojami sraigtai A4. Daugiau apie nerūdijančio plieno sraigtus skaitykite čia

Produktai pagrindui ant žemės ar šlaito