Nešančios sijos tvirtinimas prie fasado

Kai medinė terasa yra prijungta prie namo, vidinė nešanti sija paprastai tvirtinama prie namo sienos. Jos montavimo būdą lemia namo korpuso medžiaga. Svarbu atlikti visos sijos inkaravimą.

<< Praleidote kurį nors pagrindo klojimo žingsnį?

Jei terasa nebus tvirtinama prie namo, galite praleisti šį žingsnį ir peršokti į skyrių: Tašai >>

Montavimas prie betoninio namo korpuso

Nešanti sija dažniausiai tvirtinama prie betono. Naudokite betonsraigčius EUS, tai paprastas būdas pritvirtinti nešančią siją. Kitas būdas yra inkarai (ESSVE asortimente jie vadinasi Golden Anchor). Tai patikimas būdas tvirtinti prie betono didelius svorius, tačiau toks montavimas užima kiek daugiau laiko. 

Darykite taip: prieš sukant betonsraigčiams EUS reikia parengiamojo gręžimo. Įsitikinkite, kad pasirinkto ilgio sraigtais galėsite ankeruoti nešančią siją vidiniame betono sluoksnyje bent 50 mm gylyje.

Turėkite omenyje! Fasado izoliacija ir tinkas nėra nešantis sluoksnis.

Betoniniam fasadui rekomenduojami produktai tinka ir pilnavidurėms plytoms. 

Produktai betoniniam korpusui

Montavimas prie namo korpuso iš lengvojo klinkerio ir lengvojo betono 

Tinkuotų fasadų pagrindas dažniausiai būna iš lengvojo klinkerio arba lengvojo betono. Montavimui lengvajame klinkeryje arba lengvajame betone rekomenduojame sraigtus lengvajam betonui HL, kurie yra sukurti porėtoms medžiagoms.

Darykite taip: sraigtus lengvajam betonui galima sukti tiesiai į lengvąjį betoną ar lengvąjį klinkerį be parengiamojo gręžimo. Tai porėtos medžiagos, todėl svarbu pasiekti kuo didesnį gylį, kad keliamoji galia būtų optimali. Pageidautina, kad sraigto viršūnė pasiektų toliau nei klinkerio blokelio vidurį. 

Patarimas! Jei fasadas tinkuotas, pirma vinimi nukalkite tinką, kad sraigtas iš karto pagautų lengvąjį betoną.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_bärlina_betongskruv_1000x400.jpg

Produktai lengvajam klinkeriui/lengvajam betonui

Montavimas prie medinio namo korpuso 

Nešančiai sijai montuoti prie medinio namo korpuso naudokite stambesnius konstrukcinius sraigtus W arba HF, kurie dar yra vadinami WAF ir HEX. Jie gerai tinka nešančioms konstrukcijoms. Šie sraigtai pasižymi panašiomis savybėmis ir gali būti montuojami be parengiamojo gręžimo. Jei norite gražaus paviršiaus, rekomenduojame konstrukcinius sraigtus W (WAF), turinčius plokštesnę galvutę, o jei pageidaujate greito montavimo šešiakampe galvute, rinkitės konstrukcinius sraigtus HF (HEX).

Darykite taip: nė vienas iš šių sraigtų nereikalauja parengiamjo gręžimo, todėl galite tvirtinti nešančią siją tiesiai prie namo korpuso. Turėkite galvoje, kad optimaliai keliamajai galiai užtikrinti reikia pasiekti didelį gylį.

SE_bygga altan_grunskonstruktion_vinkelbeslag_1900x400.jpg

Produktai mediniam korpusui

Montavimas prie namo korpuso iš tuščiavidurių plytų ir tuščiavidurių blokelių 

Montavimui prie tuščiavidurių blokelių puikiai tinka fasadiniai kaiščiai GXL, nes montuojant jie sukuria ertmėje mazgą ir užtikrina tinkamą keliamąją galią.

Darykite taip: montuojant fasadiniai kaiščiai turi pereiti pirmą ertmę. Tai reikalinga tam, kad sraigtas pagautų mažiausiai dvi tuščiavidurio blokelio sieneles, taip užtikrindamas tvirtumą. Sukite sraigtą kol pajusite, kad kaištis susitraukia į mazgą. Nustokite sukti tik dabar.

Produktai korpusui iš tuščiavidurių blokelių

Nešančios sijos, kurios nėra tvirtinamos prie namo korpuso

Svarbu, kad visos nešančios sijos būtų sumontuotos tokiame pačiame aukštyje kaip vidinė, tvirtinama prie namo korpuso. Vienodam lygiui užtikrinti naudokite gulsčiuką arba lazerį. 

Atstumas tarp nešančių sijų neturi būti didesnis nei 2,5 m. Jei planuojate ilgesnę terasą, stabilumui užtikrinti reikia sumontuoti papildomų nešančių sijų. Daugiau apie tai sužinosite kitame skyriuje Tašai.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_yttre regelverk_1000x400px.jpg