Terasos statybos nerūdijančio plieno sraigtais privalumai

Nerūdijančio plieno sraigtai turi daug privalumų. Jie pasižymi gera apsauga nuo rūdžių, todėl gali būti naudojami beveik bet kokioje aplinkoje. Be to, yra lankstesni ir nelūždami atlaiko konstrukcijos judesius.

  • Gera apsauga nuo rūdžių – tinka bet kokiai aplinkai
  • Paslankūs - tinka daug judančioms konstrukcijoms

Nerūdijančio plieno sraigtai būna dviejų tipų: A2 ir A4. Šių sraigtų savybės šiek tiek skiriasi, todėl pasirinkimą lemia supanti aplinka, terasos konstrukcija ir naudojama mediena.

Loading image...

Kada terasą reikėtų statyti A2 sraigtais?

Pasirinkę terasai nerūdijančio plieno ir rūgštims atsparius sraigtus A4 niekada neprašausite. Vis dėlto kai kuriais atvejais užtenka ir kiek žemesnės kokybės nerūdijančio plieno sraigtų A2. Kainos požiūriu nerūdijančio plieno sraigtai A2 gali būti kiek pigesni už A4.

Toliau apžvelgsime, kada terasos statybai reikėtų bent nerūdijančio plieno A2 kokybės sraigtų.

Prie ežero ar nedidelio sūrumo vandens telkinio

Terasos prie gėlo/nedidelio sūrumo vandens telkinių yra mažiau veikiamos druskų kaip pajūryje. Vis dėlto čia taip pat reikia drėgmei ir gausiems judesiams atsparių sraigtų, todėl galima naudoti nerūdijančio plieno sraigtus A2.

Kai terasa montuojama tiesiai ant žemės

Jei terasos nešanti konstrukcija yra tiesiai ant žemės, gali prasiskverbti drėgmė, o tai kelia korozijos pavojų. Tokiu atveju reikėtų bent nerūdijančio plieno A2 kokybės sraigtų. 

Didelės arba aukštos terasos

Didelės ir/arba aukštos terasos patiria smarkesnius judesius nei mažos ir žemos, todėl reikia judesius atlaikančių sraigtų. A2 sraigtai yra pakankamai paslankūs, todėl tinka tokioms terasoms.

Loading image...

Patarimai baseino statybai!

Terasos su baseinu arba kubilu statyba kelia tam tikrus reikalavimus konstrukcijai ir medienos bei sraigtų pasirinkimui. Pasirūpinkite visais svarbiais klausimais dar prieš pradėdami statybas.

Skaityti visus patarimus
Loading image...

Kada terasą reikia statyti A4 sraigtais?

Jei abejojate, kokius sraigtus naudoti, nerūdijančio plieno A4 visada yra patikimas pasirinkimas. Jie tinka visokiai aplinkai, medienai ir terasos dydžiui bei yra geriausia garantija, kad terasa tarnaus daug metų.

Kai kuriais atvejais, kai sraigtams tenka itin didelės apkrovos, A4 yra vienintelis pasirinkimas. Žemiau apžvelgsime, kada privaloma naudoti A4 sraigtus.

Terasoms pajūryje (prie sūraus vandens)

Drėgnoje aplinkoje esančios medinės terasos plečiasi labiau nei kitos, todėl mediena labiau juda, o tai reikalauja paslankių sraigtų. Be to, vandenyje esanti druska didina korozijos pavojų, todėl reikia geriausios apsaugos nuo rūdžių.

Terasoms prie baseino arba sūkurinės vonios

Visai kaip pajūryje, drėgna baseino aplinka veikia medieną ir sraigtus. Be to, baseine naudojamas vanduo gali sukelti rūdijimą ir oksidaciją. Blogiausiu atveju gali neatlaikyti sraigtų plienas. Tokiai aplinkai reikia paslankių sraigtų ir geriausios apsaugos nuo rūdžių.  

Terasoms iš egzotiškos/išskirtinės medienos

Palyginti su įprasta slėgiu impregnuota mediena, tikmedis, Cumaru ir Organo Wood pasižymi stipresniu linkimu ir labiau plečiasi. Kai lentos juda, reikia paslankesnių sraigtų. Visada laikykitės medienos tiekėjo rekomendacijų.

Loading image...

Kuo skiriasi nerūdijančio plieno sraigtai A2 ir A4?

A4 – geriausia apsauga nuo rūdžių ir paslankumas

ESSVE nerūdijančio plieno sraigtai A4 yra atsparūs rūgštims. Supaprastinus galima sakyti, kad palyginti su tradiciniais nerūdijančio plieno sraigtais, jų sudėtyje yra daugiau priedų. Dėl šios priežasties A4 sraigtai pasižymi geriausia apsauga nuo rūdžių ir yra priskiriami C5 korozijos klasei, taip pat išsiskiria kokybišku ir paslankiu plienu. Nerūdijančio plieno sraigtai A4 gali būti naudojami bet kokioje aplinkoje ir visokio dydžio terasoms bei medienai.

A2 – gera apsauga nuo rūdžių ir paslankumas

ESSVE nerūdijančio plieno sraigtai A2 turi mažiau priedų nei A4, todėl yra kiek mažiau apsaugoti nuo rūdžių ir ne tokie paslankūs (nors taip pat pasižymi šia savybe). A2 sraigtai priskiriami C4 korozijos klasei, todėl nerekomenduojami atšiauriausiai aplinkai ir tam tikro tipo medienai.

Kas yra korozijos klasė?

Korozijos klasė rodo apsaugos nuo rūdžių laipsnį. Apsaugos nuo rūdžių skalė yra nuo C1 iki C5, kur C1 suteikia silpniausią, o C5 didžiausią apsaugą nuo rūdžių.

Loading image...

ESSDECK Max nerūdijančio plieno A2

Prie ežero ar nedidelio sūrumo vandens telkinio naudokite nerūdijančio plieno A2 ir C4 korozijos klasės sraigtus. Šie sraigtai yra paslankūs ir gerai atlaiko judesius, todėl tinka ir didelėms terasoms.

Į produktų puslapį
Loading image...

ESSDECK Max nerūdijančio plieno A4

Statydami agresyvioje aplinkoje, pvz., prie baseino, lieptelio ir netoli sūraus vandens pakrantės, naudokite nerūdijančio plieno A4 ir C5 korozijos klasės sraigtus.

Į produktų puslapį
Loading image...

Pasirinkimui įtakos turi priežiūra ir valymas

Terasos barstymas druska

Šaltuoju metų laiku terasose dažnai naudojama druska. Reikia žinoti, kad jos sudėtyje yra ėdančios medžiagos, kuri įsiskverbia į medieną ir veikia sraigtus. Kad sraigtai nerūdytų nuo druskos, naudokite nerūdijančio plieno sraigtus A2 arba A4.

Terasos valymas

Valiklių sudėtyje esantys chemikalai gali neigiamai veikti terasos sraigtus. Nerūdijančio plieno ir rūgštims atspariems sraigtai valiklių chemikalai kenkia mažiau nei žemesnės kokybės sraigtams, todėl A2 sraigtai, priskiriami C4 korozijos klasei, ir rūgštims atsparūs A4 sraigtai, priskiriami C5 korozijos klasei yra geras pasirinkimas, jei planuojate plauti terasą valikliais.

Loading image...

Prižiūrėkite terasą

Perskaitykite nuoseklų terasos priežiūros aprašymą: patarimus, kaip pasiruošti, valyti ir pan., kad terasa tarnautų ilgai.

Skaityti rekomendacijas
Loading image...

Rekomenduojamas turinys

Loading image...

Venkite dažniausiai pasitaikančių klaidų

Paruošėme statant terasą dažniausiai iškylančių 7 iššūkių sąrašą ir patarimus, kaip jų išvengti arba su jais susidoroti.

Skaityti daugiau
Loading image...

Meistrų itin mėgstami sraigtai terasoms

Ar sraigtai gali palengvinti statybą? Žinoma! Sužinokite, kaip sraigtai terasoms ESSDECK Max per trumpą laiką užkariavo meistrų simpatijas. Gal tiktų ir jums?

Daugiau apie šiuos sraigtus
Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...