Susidėvėjusių ir supuvusių lentų keitimas paliekant karkasą yra tvarus terasos atnaujinimo būdas. Čia apžvelgsime, kaip patikrinti, ar karkaso mediena yra geros būklės ir kaip atlikti kiekvieną darbų etapą.

Iš pradžių atsukite terasos lentas.

Sraigtas nepasiduoda? Pabandykite pirma pasukti gilyn, pakui į kitą pusę. Jokiu būdu nenaudokite smūginio suktuvo, nes pažeisite sraigto galvutę. Kitas būdas – nupjauti lentas tarp profilių ir atlupti laužtuvu.

Turėkite omenyje!
Panaudotos impregnuotos medienos negalima kūrenti nei židinyje, nei apskritai sklype. Tokią medieną reikia pristatyti į perdirbimo stotį. 

Loading image...

Apžiūrėkite karkasą

Nuėmus lentas metas apžiūrėti karkasą. Jei mediena atrodo apipuvusi, reikia išsiaiškinti pažeidimų išplitimą. Badykite peiliu, kol geležtė atsirems į kietą, sveiką medieną. Jei pažeidimai siekia iki profilio vidurio, reikės keisti ir karkasą.

Kaip atrodo po karkasu?
Jei mediena sveika, toliau reikia pasirūpinti, kad nebūtų sijų, gulinčių ant betoninių stulpelių, plokščių ar žemės be pagrindo izoliacijos ar oro tarpų. Jei tokių yra, imkitės priemonių!

Patarimas!
Pasinaudodami proga išrinkite šiukšles ir pasirūpinkite tinkama ventiliacija.

Loading image...

Konstrukcija nusėdo?

Patikrinkite lazeriu ir pasistenkite pataisyti nusėdimo vietas naujais profiliais. Galbūt nepamaišytų papildomai stabilizuoti konstrukciją trumpais stataus kampo profiliais tarp pagrindinių profilių.

 

Loading image...

Metas pasirinkti medieną

Turėkite galvoje, kad pigi mediena ne šiaip sau yra pigi. Išlinkimai, dydžio neatitikimai ir gausios šakos galiausiai kainuoja brangiai, o neužilgo perstatyti terasos tikriausiai nesinori.

Dažnas mano, kad daug šakų visų pirma yra estetikos klausimas, bet iš tiesų tai kelia didesnį pavojų įsivaryti į pėdas rakščių, o konstrukcija turi daugiau silpnų vietų, ypač tada, kai šakos yra galuose.

Išvada: rinkitės kuo tiesesnę, kuo lygesnę ir kuo mažiau šakų turinčią medieną!

 

Loading image...

Teisingai sumontuokite terasos lentas

Visų pirma terasos lentas reikia montuoti gražiąja puse į viršų. Jei įmanoma, dėkite į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Tada viršutinė lentos pusė bėgant laikui įgaus šiek tiek išgaubtą formą ir pagerins vandens nutekėjimą.

 

Loading image...

Nepamirškite palikti tarp lentų tarpų!

Neteisingas atstumas tarp lentų yra dažniausiai pasitaikanti klaida statant terasą. Tai turi rimtų pasekmių, nes keičiantis orams mediena plečiasi ir traukiasi. Neteisingu atstumu sudėtos lentos gali išsipūsti arba nebeišsitekdamos pradės lipti viena ant kitos.

Visada laikykitės Svenskt Trä rekomendacijų montuoti visų rūšių medienos lentas išlaikant tinkamą atstumą tarp kraštų. 

 

Į Svenskt Trä rekomendacijas

 

 

Loading image...

Rekomenduojamas turinys

Loading image...

PATARIMAS: NEKEISKITE BE REIKALO!

Kartais lentas užtenka nuplauti, nušlifuoti ir išalyvuoti. Jei abejojate, ar lentas tikrai reikia keisti, nedideliame plotelyje giliau įsukite sraigtų galvutes ir atlikite bandomąjį šlifavimą. Jei paaiškės, kad mediena sveika, stengtis verta.

Terasos priežiūra
Loading image...

Terasos lentų montavimas

Kad terasa būtų patvari, reikia teisingai sumontuoti lentas. Paskutinėje Terasų statybos gido dalyje apžvelgiame, apie ką reikia pagalvoti, kad terasos lentos būtų sumontuotos teisingai.

Skaityti daugiau
Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...