Terasa turi būti optimaliai pritaikyta vietai, kurioje stovės. Tai užtikrins ilgą tarnavimą ir nedidelį poveikį aplinkai bei klimatui. Kai kuriems faktoriams didelę įtaką turi produktų pasirinkimas, bet norint, kad terasa atlaikytų laiko išbandymus, ji visų pirma turi būti tinkamai pastatyta. Sužinokite 5 mūsų patarimus!


1. Rinkitės klimatui draugišką medieną


Rinkitės vietinę medieną

Paklauskite statybinių prekių pardavėjo apie medienos kilmės šalį! Skirtingai nei egzotinės medienos rūšys, tarkime kietmedis ir Cumaru, vietinė mediena nebus atvežta iš toli. Vietinės medienos pasirinkimas yra draugiškas klimatui! 


Ekologiškumo žymėjimas

Rinkdamiesi FSC arba PECP pažymėtą medieną parodote, kad jums rūpi, kaip ji buvo paruošta. Abu šie sertifikatai byloja apie tvarų ir atsakingą miškų eksploatavimą.


Aplinkai draugiškas impregnavimas

Rinkoje siūlomas platus aplinkai draugiškos medienos pasirinkimas. Ecotimber yra produktas, 100 % sudarytas iš atsinaujinančių žaliavų: tai terminiu būdu apdorota ir pagerintu sėmenų aliejumi impregnuota Šiaurėje auganti pušis. Organo Wood siūlo medieną su ekologiškumo klasifikaciją turinčiu impregnavimu slėgiu. Skirtingai nuo kitos slėgiu impregnuotos medienos, ši gali būti perdirbama be jokių specialių taisyklių, visai kaip neapdorota mediena. Moelvens Thermo Wood yra Gulbės ženklu žymima terminio apdorojimo pušis. Jai apdoroti naudojama greta esančioje lentpjūvėje išsiskirianti šiluma ir nenaudojami visiškai jokie cheminiai priedai.

Loading image...

2. Naudokite nerūdijančio plieno sraigtus terasoms

Renkantis sraigtus tvariai terasai, reikia pagalvoti apie du dalykus.

Pirkite nerūdijančio plieno sraigtus 

Nerūdijančio plieno sraigtai terasai geriausiai atlaiko laiko išbandymus. Jie nerūdija, be to, yra paslankūs, todėl atlaiko didelius konstrukcijos judesius. Nerūdijančio plieno sraigtai A2 ir A4 yra brangesni už paprastus, tačiau tai gera investicija. Numatoma nerūdijančio plieno sraigtų A4 tarnavimo trukmė yra 50 metų. Kai kuriais atvejais sraigtai A4 yra privalomas pasirinkimas, daugiau apie tai sužinosite toliau pateiktame straipsnyje.

Įsigykite tinkamą kiekį sraigtų terasoms!

Pirkti sraigtus, kurie bus nepanaudoti arba išmesti, nėra tvaru. Sraigtų gamybai suvartojama daug energijos, todėl pagamintą produkciją reikia sunaudoti.

Loading image...

Nerūdijančio plieno sraigtų privalumai

Nerūdijančio plieno sraigtai turi daug privalumų. Jei norite daugiau apie juos sužinoti arba įsigilinti, kodėl jie yra geras pasirinkimas visoms konstrukcijoms, siūlome perskaityti mūsų straipsnį šia tema.

Skaityti apie privalumus
Loading image...

ITIN MĖGSTAMI MEISTRŲ

Jei norite montuoti medinę terasą tradiciniu būdu, rinkitės sraigtus ESSDECK Max. Jie pasižymi didžiule spaudimo jėga ir maža galvute, užtikrinančia dailų galutinį rezultatą.

Į produktų puslapį
Loading image...

3. Sumontuokite stabilią pagrindo konstrukciją

Nepagailėkite jėgų išties stabiliai pagrindo konstrukcijai. Pagrindo konstrukcija dėvisi ne taip stipriai kaip lentos, todėl tinkamai sumontavus labai tikėtina, kad ateityje užteks pakeisti tik susidėvėjusias terasos lentas.

Patarimas!
Kad konstrukcija tarnautų dar ilgiau, Svenskt Trä pataria terasos sijas arba profilius papildomai apsaugoti nuo drėgmės pagrindo izoliacija.

 

Loading image...

Geros pagrindo konstrukcijos gidas

Pirmojoje Terasos statybos gido dalyje daugiau sužinosite, kaip sumontuoti gerą terasos pagrindo konstrukciją.

Skaityti daugiau
Loading image...

Susidėvėjo terasos lentos?

Jei lentos vis dėlto susidėvėjo, o mediena gal net supuvo, galite nesudėtingai atnaujinti terasą pakeisdami lentas, bet palikdami karkasą.

Skaityti, kaip tai daroma
Loading image...

4. Montuokite lentas palikdami tinkamus tarpus

Terasai naudojama mediena yra gyva medžiaga, kuri visą savo gyvenimą plėsis ir trauksis keičiantis drėgmei ir temperatūrai. Kad terasa būtų patvari, reikia atsižvelgti į medienos savybes ir montuoti lentas paliekant tinkamus tarpus.

Sudėjus lentas per tankiai, kyla pavojus, kad bėgant laikui jos ims linkti tolyn nuo konstrukcijos arba susispaus ir pakilusios ištrauks drauge sraigtus. To išvengiama sumontavus lentas paliekant tarp jų tinkamus tarpus.

Svenskt Trä rekomenduoja montuoti lentas paliekant tarp kraštų iš anksto nustatytus tarpus, kurie tiks tiek sausam, tiek drėgnam klimatui. Atstumą tarp kraštų lemia lentų dydis ir medienos tipas. Daugiau skaitykite toliau esančiame straipsnyje.

Loading image...

Teisingas terasos lentų montavimas

Paskutinėje mūsų Terasų statybos gido dalyje apžvelgiame, apie ką reikia pagalvoti, kad terasos lentos būtų sumontuotos teisingai.

Skaityti visas rekomendacijas
Loading image...

5. Rūpinkitės ir prižiūrėkite terasą

Vienas svarbiausių faktorių, siekiant užtikrinti ilgą terasos tarnavimą yra gera jos priežiūra jau pastačius. Rūpinkitės terasa laikydamiesi medienos tiekėjo nuorodų. 

Turėkite omenyje! 
Jei planuojate valyti terasą valikliais arba šaltuoju metų laiku barstyti druskomis, terasa turi būti sumontuota nerūdijančio plieno sraigtais. 

Loading image...

Terasos priežiūra

Daugiau sužinokite apie visus medinės terasos priežiūros etapus.

Į straipsnį
Loading image...

Rekomenduojamas turinys

Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...