AR TERASAI REIKIA STATYBOS LEIDIMO?

Tai lemia statybos pobūdis ir nekilnojamojo turto objekto vieta. Žemiau pateikiame kelis faktorius. Visi jie yra susiję tarpusavyje.

Atstumas iki kaimyninio sklypo ribos

Jeigu terasa yra dalis jūsų namo ir jau turite leidimą statyti, tokiu atveju papildomu leidimu rūpintis nereikia. Tačiau jeigu terasa bus statoma prie jau esamo namo, pasidomėkite statybos inspekcijoje ar kitoje kompetentingoje įstaigoje ar reikalingas leidimas ir/ar privalote gauti kaimyno/ų sutikimą. Šie reikalavimai numatyti Statybą reglamentuojančiuose teisės aktuose(šaltinis- Statybos inspekcija).

Loading image...

Terasos aukštis

Statybos leidimo poreikį gali lemti ir terasos aukštis. Jei terasa pakilusi virš žemės ir stipriai keičia pastato išorės vaizdą, gali prireikti statybos leidimo. Taip pat jei terasa statoma nuo namo žemėjančiame šlaite ir po terasa atsiras tam tikra erdvė. Visada rekomenduojame kreiptis į Statybos inspekciją, nes tai ji sprendžia, ar reikia gauti leidimą.

PASIRINKITE TINKAMUS NERŪDIJANČIO PLIENO SRAIGTUS

Nerūdijantys sraigtai terasoms laiko ilgiau! Vis dėlto kada rinktis nerūdijančio plieno sraigtus A2, o kada nerūdijančio plieno A4? Aplinka, terasos aukštis ir medienos rūšis yra keli iš faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Loading image...

Kodėl nerūdijančio plieno sraigtai?

Nerūdijančio plieno sraigtas tarnauja ilgai! Čia aptariame, kada verta rinktis nerūdijančio plieno A2 varžtą, o kada – nerūdijantį A4?

Skaitykite daugiau ir išsirinkite tinkamą
Loading image...

Ypatingą vertę turinti vieta ar pastatas

Istorijos, kultūros, ekologijos arba meno požiūriu svarbiose vietose reikia statybų leidimo. Jei gyvenate ypatingą vertę turinčioje teritorijoje arba nekilnojamojo turto objekte, patarimo dėl statybų leidimo reikėtų kreiptis į Statybos inspekciją.

Loading image...

Kada statybos leidimo nereikia?

Kai kurioms terasoms statybos leidimo nereikia. Jei statote terasą prie savo būsto ir šis bei teritorija, kuriame yra būstas neturi istorinės, kultūrinės, ekologinės arba meninės vertės ir Statybą reglamentuojantys teisės aktai  nereikalauja statybos leidimo.

 

Labai svarbu visada pasitarti su savivaldybės statybos inspekcija dėl rekomendacijų specifiniam pastatui. Ar terasai reikia statybos leidimo, sprendžia statybos inspekcija.

Kas būna statant be statybos leidimo?

Statant be reikalingo statybos leidimo gali tekti sumokėti baudą ir galimai nugriauti terasą.

 

Loading image...

Baseino įrengimas prie terasos

Baseinui statybos leidimo paprastai nereikia. Baseinai nėra įtraukti į konstrukcijų, kurioms reikia leidimo sąrašą, tačiau jų nėra ir tarp konstrukcijų, kurioms nereikia leidimo pagal Planavimo ir statybos įstatymą.

Vis dėlto kai kurie faktoriai gali lemti būtinybę kreiptis dėl statybos leidimo, pvz.:

Jei baseinas yra su stogu, statybos leidimo gali reikėti priklausomai nuo stogo aukščio ir išvaizdos.

Jei ketinate prijungti baseiną prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklo.

Prieš pradedant statyti baseiną svarbu susisiekti su savivaldybės statybos inspekcija ir sužinoti, kokie reikalavimai taikomi konkrečiu atveju.

Loading image...

Patarimai baseino statybai!

Terasos su baseinu arba kubilu statyba kelia tam tikrus reikalavimus konstrukcijai ir medienos bei sraigtų pasirinkimui. Pasirūpinkite visais svarbiais klausimais dar prieš pradėdami statybas.

Skaityti visus patarimus
Loading image...

Rekomenduojami straipsniai

 

 

Loading image...

Ar samdyti meistrą?

Meistro samdymas statyboje turi daug privalumų. Štai 5 dalykai, apie kuriuos reikia pagalvoti prieš susisiekiant su meistru.

Skaityti patarimus
Loading image...

Statysite terasą pats?

Statybos metu praleistas kuris nors žingsnis arba neteisingi sprendimai gali brangiai kainuoti! Čia rasite visų statybos etapų gidą.

Į gidą
Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...