Sprendimas samdyti meistrą turi daug privalumų. Kad terasos statyba vyktų kuo sklandžiau, prieš nusprendžiant verta susipažinti su šia informacija. Čia apžvelgsime, ką užsakovas turi žinoti prieš kreipdamasis į meistrą.

Dizainas – turėkite aiškią viziją

Pravartu aiškiai įsivaizduoti, kaip terasa turėtų atrodyti. Ar bus su stogu, tvora, apsaugota nuo pašalinių žvilgsnių, o gal su elektros lizdais? 

Kuo daugiau žinote nuo pradžių, tuo pigesnė ir sklandesnė statyba. Žinia, kad papildomos idėjos kainuoja. Kad bendradarbiavimas būtų sklandesnis, reikia turėti galvoje, jog 250 kvadratinių metrų terasa kelia kitus reikalavimus nei ta, kurios dydis tik 50 kvadratinių metrų, ypač kalbant apie brėžinius/planavimą ir pagrindo konstrukciją.

 

Loading image...

Medienos pasirinkimas – kas tinka būtent jums?

Kai meistras pradeda siūlyti įvairias medienos rūšis, naudinga būti jau pagalvojus apie šiuos dalykus:

  • Kokio tipo išvaizdos terasos norite? 
  • Kiek pinigų esate numatę išleisti medienai?
  • Kiek laiko norite skirti priežiūrai?
  • Ar svarbu rinktis aplinkai draugišką alternatyvą?
  • Ar norėsite vaikščioti basi ir nesijaudinti dėl rakščių?

Turėkite omenyje!
Daugelis medienos rūšių bėgant laikui keičiasi. Spalva, kurią mediena turi perkant nebūtinai išliks visą laiką. Išsiaiškinkite su medienos tiekėju, kaip ji sensta. 

Loading image...

Svarbiausias pasirinkimas – sraigtai terasai

Tinkami sraigtai lemia patikimą terasos montavimą. Dideliais drėgmės ir temperatūros svyravimais pasižymintis Šiaurės klimatas verčia medieną judėti, sukuriant apkrovas sraigtams.

Kad galėtumėte įvertinti, ar meistro siūlomi sraigtai yra tinkami, reikėtų žinoti pagrindinius įvairių sraigtų kokybės ir apsaugos nuo rūdžių klasių skirtumus. Tikėtina, kad meistras siūlys nerūdijančio plieno sraigtus. Susipažinę su pagrindine informacija žinosite, kad tai yra geras pasirinkimas, nepriklausomai nuo sklypo ypatumų ir terasos dydžio.

Nepamirškite!
Papasakokite meistrui, kaip ketinate prižiūrėti medinę terasą. Sraigtų pasirinkimui yra svarbūs įvairūs faktoriai, pavyzdžiui, valymas ir druskų naudojimas žiemą.

Loading image...

Medžiaga – užsakyti ar pirkti pačiam?

Mintis pačiam nuvažiuoti į statybinių prekių parduotuvę taip sutaupant pinigų gali pasirodyti viliojanti, tačiau terasai ir jos statybai reikia daug medžiagų. Šlapia mediena sunki kaip švinas, o įprastai priekabai leidžiamas svoris švelniai tariant ribotas.

Turėkite omenyje!
Dažnas meistras nesuteikia garantijos medžiagoms ar tvirtikliams, kuriuos klientas įsigijo pats! Apsiskaičiavus ir nusipirkus per mažai medžiagų, reikia mokėti meistrui už prastovas.

Loading image...

Nesimatantys ar matomi sraigtai terasoms?

Tradiciškai terasos dažniausiai montuojamos matomais sraigtais, bet pastaraisiais metais išpopuliarėjo nesimatantis montavimas, kai baigtoje terasoje sraigtų beveik visai nesimato.

Skaityti daugiau
Loading image...

Biudžetas – susipažinkite su kainomis

Ar meistro pasiūlymas priimtinas? Mes rekomenduojame palyginti kelių statytojų pasiūlymus. Taip bus lengviau nuspręsti ir išsirinkti patraukliausią variantą. 

Atminkite, kad geri dalykai ne visada yra pigiausi - kokybiška ir ilgaamžė terasa kainuoja.

Loading image...

Rekomenduojamas turinys

Loading image...

2021 m. karščiausios terasų tendencijos

Išskyrėme 4 karščiausias tendencijas, kuriomis reikėtų pasidomėti prieš pradedant detaliai planuoti statybą. Jūs tikrai nenorėtumėte praleisti šios informacijos!

Skaityti daugiau
Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...