Kaip geriausia pasistatyti naują terasą? Klausėme to itin patyrusių meistrų, kurie kartu sudėjus yra pastatę šimtus terasų. Štai jų atsakymai apie medžiagų pasirinkimą, darbą pagreitinančius būdus ir kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų.

1. Gerai suplanuokite darbus ir paskaičiuokite, kiek reikės medienos, priedų bei sraigtų.

 

Loading image...

2. Netaupykite sraigtų kokybės sąskaita

Pasirinkite tinkamos kokybės ir paviršiaus apdorojimo sraigtus pagal terasos statybos vietą. Kad niekada nereikėtų abejoti, kalbinti meistrai visada rekomenduoja nerūdijančio plieno sraigtus terasoms, nes jie pasižymi ilgiausiu tarnavimu ir atlaiko galimus konstrukcijos judesius.

 

Loading image...

Tinkamų sraigtų įsigijimas!

Nerūdijančio plieno A4 sraigtai visada yra patikimas pasirinkimas, tačiau pravartu žinoti, kokie faktoriai turi įtakos sraigtų jūsų terasai pasirinkimui. Statysite aukštą terasą? O gal prie baseino?

Skaityti daugiau
Loading image...

3. Kruopščiai rinkitės medieną

Pigi mediena ne šiaip sau yra pigi. Išlinkimai, dydžio neatitikimai ir gausios šakos galiausiai kainuoja brangiai. Dažnas mano, kad daug šakų visų pirma yra estetikos klausimas, bet iš tiesų tai kelia didesnį pavojų įsivaryti į pėdas rakščių, o konstrukcija turi daugiau silpnų vietų, ypač tada, kai šakos yra galuose. Išvada: rinkitės kuo tiesesnę, kuo lygesnę ir kuo mažiau šakų turinčią medieną!

Loading image...

4. Greitesnis būdas sumontuoti karkasą

Meistrai nuolat ieško daugiau efektyvumo darbui suteikiančių produktų. Terasos karkasui naudodami konstrukcinius sraigtus apsieisite be kolonų tvirtinimo atramų ir kitų medinių konstrukcijų jungčių. Rinkitės tarp konstrukcinių sraigtų W su didele, plokščia galvute ir sraigtų ET-T, kurių maža galvutė įleidžiama į medieną ir montavimo vietos nesimato. Nė vieniems šių sraigtų nereikia parengiamojo gręžimo, todėl šis darbo momentas praleidžiamas. 

Konstrukciniai sraigtai = nereikia nei medinių konstrukcijų jungčių, nei parengiamojo gręžimo.

 

Loading image...

Konstrukciniai sraigtai W

Stambesnėms ir didesnės nešančios galios konstrukcijoms rekomenduojami konstrukciniai sraigtai W.

Į produktų puslapį
Loading image...

KONSTRUKCINIAI SRAIGTAI ET-T

Konstrukciniai sraigtai ET-T sujungia medines dalis optimalia spaudimo jėga ir visiškai nesimato.

Į produktų puslapį
Loading image...

5. Dėkite lentas teisinga puse į viršų

Terasos lentas reikia montuoti gražiąja puse į viršų. Jei įmanoma, dėkite į viršų šerdies puse, kad rievės atrodytų kaip šypsenėlės. Bėgant laikui lentos gali įgauti šiek tiek išgaubtą formą, todėl sudėtos šerdies puse į viršų pagerins vandens nutekėjimą.

Loading image...

6. Niekada nemontuokite lentų be tarpų

Neteisingas atstumas tarp lentų yra dažniausiai pasitaikanti klaida statant terasą. Tai turi rimtų pasekmių, nes keičiantis orams mediena plečiasi ir traukiasi. Visada laikykitės Svenskt Trä atstumo rekomendacijų ir galėsite neabejoti, kad tarpai tarp kraštų teisingi, kad ir kokią medieną naudojate.

Loading image...

Daugiau rekomendacijų

Be to, kad lentas reikia dėti tinkama puse į viršų ir montuoti išlaikant teisingą atstumą, yra ir daugiau rekomendacijų, kaip pasiekti geriausių rezultatų.

Skaityti daugiau
Loading image...

7. Tiesios linijos yra itin svarbu

Terasų lentos dažnai pasižymi pločio nukrypimais, todėl meistrai mėgsta naudoti žyminčią virvutę Svenskt Trä rekomendacijas atitinkančioms tiesioms linijoms užtikrinti.

Tam naudojama virvutė yra su dėžute, visai kaip ruletė. Dėžutėje taip pat yra milteliai su pigmentu. Pritvirtinkite virvutės galą ties lenta ir ištempkite, kad virvutė suformuotų pageidaujamą liniją. Paskui lengvai stuktelėję patraukite virvutę nuo objekto, kad liktų dažų pigmento linija.

Tai šiek tiek užtrunka, bet sutaupo labai daug laiko paskutiniame etape, nes antraip reikėtų nuolat matuoti, kad terasa neatrodytų kaip vėduoklė. 

 

Į Svenskt Trä rekomendacijas

Loading image...

8. Terasa, kurioje nesimato sraigtų ir saugu vaikščioti basiems

Kad nesimatytų, sraigtai montuojami įstrižai į lentos šoną. Paviršius, kuriame visiškai nesimato sraigtų galvučių atrodo išties prašmatniai. Tokią terasą lengviau prižiūrėti ir neteks kentėti nuo rakščių pėdose, su kuriomis susiduriama ties tradiciniu būdu įsuktais sraigtais. Hidden decking system, HDS, yra nesimatančio montavimo sistema, tinkanti ir pradedantiesiems.

 

Loading image...

Jokių matomų sraigtų

Nesimatančio montavimo sistema Hidden Decking System (HDS) lengvai sumontuosite medinę terasą, kurioje nesimato sraigtų. Sistemą sudaro montavimo įrankis, sraigtai ir specialūs antgaliai.

Į produktų puslapį
Loading image...

9. Pasirūpinkite reikiamais įrankiais

Statant terasą svarbiausi įrankiai yra suktuvas, matavimo įrankiai ir pjovimo kampu pjūklas, bet meistrai rekomenduoja ir daugiau darbą palengvinančių įrankių:

  • Nuleidžiamas pjūklas su bėgeliu
  • Žymėjimo virvutė
  • Gulsčiukas, bet jei galite, gaukite plokštuminį lazerį
  • ESSBOX Mini lagaminėlis visiems sraigtams susidėti

Patarimas! Nuomokitės įrankius!

Yra nemažai įrankių nuomos įmonių, suteikiančių galimybę išsinuomoti el. ir kitus įrankius, kurių reikės tik vienam projektui. Pigiau jums ir geriau aplinkai. 

Loading image...

Su ESSBOX darbas vyks sparčiau

Pridėkite ESSBOX Mini lagaminėlį projektui reikalingų sraigtų. Jūs puikiai kontroliuosite turinį ir galėsite patogiai transportuoti tarp statybvietės ir sandėlio.

Į produktų puslapį
Loading image...

Rekomenduojamas turinys

Loading image...

Statysite terasą pats?

Statybos metu praleistas kuris nors žingsnis arba neteisingi sprendimai gali brangiai kainuoti! Čia rasite visų statybos etapų gidą.

Į gidą
Loading image...

Meistrų itin mėgstami sraigtai terasoms

Ar sraigtai gali palengvinti statybą? Žinoma! Sužinokite, kaip sraigtai terasoms ESSDECK Max per trumpą laiką užkariavo meistrų simpatijas. Gal tiktų ir jums?

Daugiau apie šiuos sraigtus
Loading image...

Rasti artimiausią statybinių prekių pardavėją

Čia rasite viską, ko reikia terasos statybai - sraigtų, priedų ir medienos. Mes sudarėme didelį ESSVE produktų terasoms asortimentą siūlančių pardavėjų sąrašą.

Rasti vietinį pardavėją
Loading image...